İçeriğe atla

Bayrampaşa Su Borusu Patlağı Bulma

Su tesisatı sistemi içerisinde meydana gelen sorunların en masraflısı olan su kaçağı sorunu son zamanlarda eski yeni dinlemeden her türlü yapıda meydana gelmeye başlamıştır.

Çeşitli nedenlerle her türlü yapıda görülen su kaçağı sorunu daha çok eski yapıların banyosunda görülmektedir.
Kullanım yılına bağlı olarak su borularında oluşan aşınmaların neden olduğu su sızıntıları özellikle İstanbul gibi büyük kentlerde yeni binalarda da görülmektedir. Yeni binalarda meydana gelen su kaçaklarının iki farklı nedeni vardır.

Bunlardan ilki kullanılan su borularının kalitesinin düşük olması olarak bilinirken bir diğer neden ise, tesisat sistemine verilen yanlış eğimdir. Oldukça ciddi bir problem olan su kaçaklarında sorunun nereden meydana geldiğine bakmaksızın yapmanız gereken öncelikli işlem, alanında bilgi ve deneyim sahibi su tesisatçı ustası ile anlaşarak sorunu tamir ettirmek olmalıdır. Zaman içerisinde müdahale edilmeyen su kaçakları ileride sizlere çok daha ciddi masraflar çıkarabilmektedir.
Bayrampaşa kameralı su kaçak tespiti nasıl yapılır ?

Su kaçaklarını zorlu hale getiren en önemli konu su kaçağı tespit işlemidir. Su kaçaklarının tespit işlemi tamir işleminden daha zahmetli ve masraflı geçmektedir. Bunun nedeni ise, su borularının gözle görünür olmamasıdır.

Beton veya seramiklerin altında kalan arızalı su borusunu tespit etmek için çağırdığınız amatör su tesisatçı ustaları evvela bütün evde gelişigüzel kırma dökme işlemi yapar ve rastgele gerçekleşen bu kırma dökme işlemine bağlı olarak da birçok sağlam olan su borularına da zarar verir, yaptığınız masrafları ikiye üçe katlardı.

Eskiden teknolojideki yetersizliklerden dolayı bütün su tesisatçı ustalarının kullandıkları bu yöntemler günümüzde tarihe karışmıştır.
İstanbul kırmadan dökmeden noktasal olarak su kaçağı bulma hizmeti sağlayan firmamız en zahmetli su kaçaklarını bile noktasal olarak tespit etmektedir.

Teknolojinin son harikası olarak bilinen akustik dinleme adı verilen cihaz ile noktasal olarak tespit ettiğimiz yerde titiz bir çalışma yürüten alanında uzman su tesisatçı ustalarımız, arızalı olan su borusunu bir veya iki seramiğin altında tamir ederek sizlere garantili hizmet sağlar.

Firmamız İstanbul’un bütün ilçe ve semtlerine aynı gün içerisinde servis olanağı sağlayarak sabit fiyat garantisi de verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞimdi Ara