İçeriğe atla

Su Kaçaklarının Kontrolü ve Tespit işlemleri

Su borularında kullanıma bağlı olarak ortaya çıkan sızıntıya su kaçağı denir. Bu problem kullanılan su borularında zaman içerisinde oluşan tahribatlar sonucu ortaya çıkar. Her ne sebeple meydana gelirse gelsin erken müdahale edilmesi gereken bu problem özellikle tespit aşamasında sizleri epey bir uğraştırmaktadır.
Eski yeni dinlemeksizin her yerde meydana gelmesi muhtemel bu sorun, eski yapılarda kullanım yılına bağlı olarak ortaya çıkarken, yeni binalarda ise kullanılan su borularının kalitesinin düşük olması ya da tesisat sistemine yanlış eğim verilmesi sonucu ortaya çıkmaktadır.
İstanbul gibi büyük kentlerde artan nüfus ile birlikte yapılan inşaatlarda kullanılan düşük kalite su borusu bu problemi meydana getirmektedir.
Tespiti ve tamiri sırasında uzmanlık isteyen bu problem ile tek başınıza başa çıkmanız neredeyse imkansızdır bu nedenle alanında uzman kişiler tarafından destek almanız gerekmektedir.
Eskiden teknolojideki kısıtlı imkanlardan dolayı en ufak bir su sızıntısında bile üzeri çimento ile kaplı olan su borularına kırarak ulaşılırdı.
Tek tek bütün çimentoları kıran su tesisatçı ustaları sizleri bir hayli masrafa sokardı.
Kırılan yerlerde oluşan molozların atılması, yeniden tamir edilmesi ve temizlik işlemleri gibi ayrıntılar özellikle kadınların korkulu rüyası haline gelmişti. Günlerce süren bu işlemler bütün plan ve programları alt üst etmekteydi.
Eskiden elde olmayan teknolojik donanımlardan dolayı herkesin kullandığı bu yöntem, günümüzde tarihe karışmıştır.
İstanbul su kaçağı bulma su tesisatçı firmamız, teknolojideki gelişmeleri yakından takip eden ve bu gelişmelere hızla ayak uyduran su tesisatçı ustaları ile çalışmaktadır.
Her biri alanında uzman sertifikalı su tesisatçı ustalarımız, tek bir seramiğinize bile dokunmadan noktasal olarak tespit işlemini gerçekleştirmektedir.
Evet yanlış okumadınız Akustik dinleme adlı su sesine karşı hassas olarak geliştirilen cihaz sayesinde en zorlu patlamaları bile anında tespit eder.
Akustik dinleme adlı cihaz ses çıkarmadan çalıştığından yapılacak olan işlemlerden ne siz ne de komşularınız rahatsızlık duymayacaktır.
Noktasal olarak tespit edilen yerde titiz bir çalışma yapan ustalarımız tamir işlemini de bir veya iki seramiği kırarak gerçekleştirir.
Firmamız uzman kadrosuyla aynı gün içerisinde sizlere servis imkanı sunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞimdi Ara