İçeriğe atla

Banyodaki Su Kaçaklarını Kırmadan Tespit Etmek Mümkün mü ?

Tesisat sistemi içerisinde son dönemlerde daha sık karşılaştığımız ve sorunların başında su kaçağı sorunu yer almaktadır. Banyo Su kaçağı sorunu eski yeni demeden her türlü yapıda meydana gelen ve herkesin kâbusu olan sorunların başında yer almaktadır.

Kırılacak fayans ve kalebodurlar yüzünden derin bir düşünceye dalan sizler artık bu düşünceleri bir kenara bırakın ve firmamızla iletişime geçin.
Eski binalarda kullanılan su borularının zaman içerisinde deformasyona uğraması sonucu oluşan sızıntıların yol açtığı ve zaman içerisinde bütün evinizi kaplayarak sizlere zor anlar yaşatan bu sorun, yeni binalarda da meydana gelmeye başlamıştır.


Yeni binalarda görülen su kaçağı sorunun temel nedeni kullanılan su borularının kalitesiz olması veya tesisat sistemi çekilirken verilen yanlış eğimdir.

Su kaçakları ev, iş yeri, okul, hastane, AVM gibi yapıların tamamında meydana gelebilen oldukça can sıkıcı bir problemdir. Özellikle ev ve işyerinizin banyosunda rastlayabileceğiniz su kaçağıyla diğer bölümlerde de karşılaşabilirsiniz.

Su kaçağında tespit işlemi, tamir işleminden daha zahmetli ve masraflı geçmektedir. Bunun nedeni ise, su borularının gözle görünmemesidir.

Tesisat sistemi çekilirken su borularının üzeri, beton veya seramiklerle örtülürdü, bu sebeple meydana gelen arızalarda eskiden kırma dökme işlemi uygulanırdı.

Rastgele kırma dökme işlemi ile, tespit edilmeye çalışılan patlayan su borusu, bulunduktan sonra tamiri gerçekleşirdi.

Günlerce rastgele gerçekleşen kırma dökme işlemi sonucunda da çoğu kez sağlam olan su borusu da kırılırdı.
Su kaçakları probleminde yapılan işlemlerden dolayı çoğu kez bu sorunu görmezden gelmeye çalışırdınız ancak unutmamalısınız ki görmezden geldiğiniz arızalar sizlere bir fayda sağlamayacak aksine daha da ciddi sorunların oluşmasına yol açacaktır.

Gözle görünmeyen su borularında meydana gelen arızaları anlamanın en etkili yolu su faturasıdır. Su kaçağına bağlı olarak oluşan sızıntılar nedeniyle, sizler su vanasını kapatsanız bile su sayacı dönmeye devam eder ve ay sonu gelecek olan su faturanızı da kabartarak sizleri zarara sokar.

Her ay gelen su faturanızda fahiş bir artış gözlemliyorsanız hiç vakit kaybetmeden İstanbul kırmadan dökmeden su kaçağı bulma servisimizi aramanız gerekmektedir. Firmamız en zahmetli bayrampaşa su kaçağı bulma işlemini gerçekleştirirken bile teknolojinin son harikası olan akustik dinleme adlı cihazı kullanarak sizleri büyük masraflardan kurtarır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonŞimdi Ara